Kas Geliştirme Yöntemleri

  • 404 Not Found
  • Not Found

Nedendir bilinmez son dönemlerde erkeklerde bir kas yapma çabasıdır gidiyor. TV dizilerinde, sinema filmlerinde, reklam afişlerinde her tarafı kaslı erkekler kaplamış durumda. Durum böyle olunca da hepimiz forma gireceğimiz kas geliştirme yöntemleri arıyoruz.

Kas Geliştirme Yolları desek te işin temeli sağlıklı ve düzenli bir hayattan geçiyor. Vücudumuzdaki kasları geliştirebilmek için uymamız gereken tüm kurallar aslında sağlıklı bir hayatın da anahtarı.

Kaslarınızı Mutlaka Dinlendirin

Özellikle amatör yeni sporcular salondan çıkmayarak kendilerini öldürene kadar egzersiz yaparlar. Bu durumun pek sağlıklı olduğu söylenemez. Kasların gelişebilmesi için egzersiz kadar dinlenmeye de ihtiyacı vardır. Bölgesel kas geliştirme programları uygulayarak dinlenmeye olanak sağlayın. Örneğin kol hareketleri programınızda pazartesi günü için yer alıyorsa,salı ve çarşamba diğer kas gruplarını çalıştırarak kol kaslarınızın 2 gün boyunca dinlenmesine olanak sağlayın. Zaten diğer egzersizleri yaparken de kol kaslarınız yardımcı olarak görev alacak ve çalışmaya devam edecektir. Sadece yoğunluk kolunuza binmemiş olacaktır.

Artan Ağırlıklarla Çalışın

Egzersizler sırasında kasları büyütmedeki temel yol olabildiğince ağır kilolarla çalışmaktır. Hafif kilolarla yapılan çok uzun çalışmalar kas büyütmekten çok kilo kaybıyla sonuçlanacaktır. Egzersizi yaparken; hareketi doğru olarak yapabildiğiniz mümkün olan en ağır kiloyu seçin. Ağırlıklarınız her hafta 1-2,5 kg. arttırmaya çalışın. İdeal çalışma süresi 30-45 dakikadır. Her gün saatler boyu antrenman yapmanıza kesinlikle gerek yoktur.

Düzenli ve Yeterli Uyumalısınız

Uyku en az egzersiz programı kadar önemlidir. Kas geliştirme de en etkili madde proteinlerdir. Ve uyku da protein sentezi için çok önemlidir. Ayrıca sağlıklı ve yeterli alınmış bir uyku kişinin bir sonraki güne fiziksel ve zihinsel olarak hazırlanmasını sağlayacaktır. Tabi uyku sırasında besin alınmadığı için uzayan uyku süreleri sporcuya iyi gelmeyecektir. Bu durumun zararını minimuma indirebilmekte yatmadan önce tüketilecek proteinli hafif gıdalar yardımcı olacaktır.

Yorumlariniz Onemli